٨٨٦٨١٧٤٦-٨٨٦٨٠٩٣٨

ContactUs@Physioaramesh.ir

ویژگی های فیزیوتراپی خوب در تهران

ویژگی های فیزیوتراپی خوب در تهران مولفه های متعددی دارد. در اینجا قصد داریم شما را با مهمترین ویژگی های یک کلینیک فیزیوتراپی خوب آشنا کنیم. پس با همراه باشید.

۱-درمان توسط فیزیوتراپیست موسس کلینیک

یکی از ویژگی های منحصر به فرد در فیزیوتراپی آرامش عدم استفاده از افراد متفرقه مانند دستیار، وردست، منشی و دانشجو به منظور درمان بیمار است. در فیزیوتراپی آرامش برای افزایش پذیرش بیمار، افراد بدون صلاحیت را برای درمان بکار نمیگیریم. حتی در مواردی که موسس کلینیک در مرکز حضور دارد و تنها بیماران را ارزیابی میکند اما درمان -شامل قرار دادن و تنظیم جریانها، لیزر دادن، اولتراسوندتراپی، درمان های دستی، درمان با سوزن، ورزش درمانی و…- توسط فرد دیگری انجام میشود هم درمان نتایج ایده آلی به همراه نخواهد داشت. چرا که ارزیابی و درمان توسط دو فرد متفاوت انجام میشود.

در صفحه اینستاگرام ما میتوانید با ورزشهای درمانی فیزیوتراپی آشنا شوید، برای نمونه یکی از این ورزش ها را در زیر ملاحظه میفرمایید. تماس با ۸۸۶۸۱۷۴۶

 

View this post on Instagram

 

A post shared by فیزیوتراپی آرامش در سعادت آباد (@physioaramesh) on

در فیزیوتراپی آرامش ارزیابی و درمان تنها توسط یک فرد آن هم موسس و مسئول فنی کلینیک، فیزیوتراپیست صادق زراعتکار صورت میگیرد که موجب میشود، در طی هر جلسه ی درمانی، دائما بیمار زیر نظر بوده و ارزیابی پیوسته از وی به عمل آید، و بسته به نیازهای بیمار گاهی مسیر درمان به صلاح بیمار تغییر کند. در مواردی که ارزیابی کننده و درمانگر دو فرد متفاوت هستند، درمان درست یا غلط همواره در یک مسیر پیش میرود. لازمه درمان اصولی این است که هیچ نکته ای از روند درمان از چشم ارزیابی کننده پنهان نماند. چگونه ارزیابی کننده میتواند بیمار را درمان کند بدون اینکه اندام درگیر را لمس کرده باشد و درباره علایم بهبودی و تغییرات درد هر جلسه از بیمار اطلاعات نگرفته باشد.

۲-تجهیزات فیزیوتراپی پیشرفته

  • به روزترین دستگاههای فیزیوتراپی برای درمان استفاده میشود. ما از جدیدترین دستگاه های فیزیوتراپی برای درمان بیماران استفاده میکنیم و همواره با به روز رسانی نرم افزاری دستگاه ها از خروجی و اثر حداکثری آنها اطمینان حاصل میکنیم. جریان های الکتریکی بسته به شکایت و آسیب بیمار انتخاب میشوند. در فیزیوتراپی آرامش چون ارزیابی کننده و درمانگر یک فرد است، بسته به روند تغییرات بیماری، تنظیمات جریان مرتبا تغییر میکند تا بهترین نتیجه در اثرگذاری مدالیته های درمانی بدست آید.

۳-فیزیوتراپی با لیزر پرتوان

  • از لیزر درمانی با لیزر پرتوان برای درمان آسیبهای مفصلی عضلانی استفاده میکنیم. با توجه به اثرگذاری فوق العاده لیزر پرتوان در بهبودی سریع بیماران فیزیوتراپی، بر خود دیدیم از مدرن ترین لیزر پرتوان دنیا در درمان بیماران استفاده کنیم. لیزر پرتوان فیزیوتراپی آرامش قابلیت های کم نظیری دارد که آن را منحصر به فرد کرده است. طول موج های اختصاصی آن موجب شده تا آسیب های مختلف بیماران که در عمق های متفاوتی قرار دارند، به خوبی تحت درمان قرار بگیرند. لیزر پرتوان فیزیوتراپی آرامش قادر است بر اساس سن بیمار و محل درد به عنوان نمونه کمر درد، گردن درد، شانه درد، زانو درد و درد مچ تنظیم گردد تا بهترین موج مناسب برای موضع آسیب به بدن بیمار ساطع شود. همچنین لیزر پرتوان فیزیوتراپی آرامش قابلیت انتخاب خودکار نوع پوست و رنگ پوست بیمار را دارد تا بهترین نتیجه درمانی حاصل شود.

۳-ورزش درمانی فیزیوتراپی

  • برنامه ورزشی برای افزایش قدرت عضلات بیمار تجویز میشود و برای هر بیمار با توجه به نیازهای عضلانی و مفصلی ارائه میشود. در ابتدا راستای مفصلی و استخوانی بیمار را ارزیابی میکنیم. سپس قدرت عضلات و توازن نیروهای تولیدی آنها را میسنجیم. با در نظر گرفتن الگوی درد بیمار، برنامه ورزشی فیزیوتراپی را تنظیم میکنیم. برای نخستین بار در ایران تمامی ورزشهای درمانی فیزیوتراپی را گردآوری کردیم. ما شیوه نوین تجویز حرکات ورزشی را بنا نهاده ایم. با مراجعه به صفحه اینستاگرام ما میتوانید انواع حرکات درمانی را به رایگان فرابگیرید. بدین منظور روی آیدی زیر  کلیک کنید: PhysioAramesh.ir@

۴-درمان با دست

  • درمانهای منوآل یا درمان های دستی از مهمترین مولفه های درمانی در فیزیوتراپی آرامش است که در بیشتر دردها و مشکلات اسکلتی عضلانی اثرات فوق العاده ای دارد. آزادسازی بافتهای درگیر مفصل، افزایش میزان حرکت مفاصل سفت شده و یا کم تحرک، افزایش انعطاف پذیری مفصل پس از عمل های جراحی از پرکاربردترین موارد درمان با دست است. گذشته از اثرات فوق العاده درمان با دست، دست گذاری و لمس مفصل درگیر بدن بیمار، اطلاعات فراوانی به تراپیست میدهد که گاهی مسیر درمان را به کلی تغییر داده و موجب بهبوی سریع بیمار میشود.

 

۵- طب سوزنی درای نیدلینگ

  • مفتخریم که نخستین کلینیک فیزیوتراپی در ایران هستیم که بصورت تخصصی درمان با طب سوزنی درای نیدلینگ را برای دردهای مفصلی و عضلانی ارائه میکنیم. در این شیوه که توسط فیزیوتراپیست صادق زراعتکار انجام میشود نقاط مناسبی برای ورود و تحریک توسط سوزن انتخاب میشوند که با اثرات تحریکی خود نتایج درمانی سودمندی به دنبال دارد. درای نیدلینگ در دسته بسیاری از دردها و آسیبهای اسکلتی عضلانی اثرگذار است. تریگر پوینت تراپی یکی از اصلی ترین موارد کاربرد درای نیدلینگ است. کمر درد، گردن درد، دردهای مفاصل شانه، زانو، آسیب دیدگی رباط ها و تاندون ها، سندروم تونل کارپال، تنیس البو، فلج بل و بسیاری آسیبهای دیگر با درای نیدلینگ درمان میشود.

۶-بررسی تازه های فیزیوتراپی

  • به روز رسانی مستمر اطلاعات، بررسی مقالات و پژوهش های روز دنیا از برنامه های مهم فیزیوتراپی آرامش محسوب میشود. روزانه زمان های مشخصی برای مطالعه منابع جدید علمی اختصاص داده میشود. راهکارهای تازه، روشهای نوین و پروتکل های مورد تایید در گایدلاین های پزشکی معتبر امریکا از منابع مهم به روز رسانی علمی ما بشمار میروند.

۷-سمینار فیزیوتراپی

  • شرکت در سمینارها و کنگره های بین المللی فیزیوتراپی و دوره های آموزش مداوم موجب بکارگیری روشهای جدید در درمان بیماران مراجعه کننده به فیزیوتراپی آرامش است. شرکت مداوم در این دوره ها به بهره گیری از علوم جدید در حیطه درمان مشکلات مفصلی و عضلانی بیماران بسیار کمک رسان است.

۸-رعایت اصول بهداشت و ایمنی

  • وسایل بهداشتی شامل روتختی، روبالشی و پدهای اسپانتکس فرانسوی برای بیماران بصورت جداگانه استفاده میشود که از موارد ضروری جهت حفظ اصول بهداشتی است. وسایل و دستگاه ها به صورت منظم پاکسازی و مرتب میشوند.

۹-فیزیوتراپی در منزل

  • در موارد خاصی همچون روزهای اولیه پس از عمل جراحی که بیمار توان و یا تعادل مناسبی برای مراجعه به کلینیک ندارد، با هماهنگی قبلی فیزیوتراپیست مجرب و دارنده کارت نظام پزشکی و انجمن فیزیوتراپی ایران را برای درمان به منزل بیمار اعزام میکنیم. ما تنها فیزیوتراپیست های مورد نظام پزشکی و با تجربه کاری بیش از ده سال را برای درمان معرفی میکنیم و تحت هیچ شرایطی افراد متفرقه مانند دستیار و یا دانشجو را برای درمان به منزل بیمار اعزام نمیکنیم.