آدرس فیزیوتراپیبلوار سعادت آباد، بالاتر از چهارراه مسجد، خیابان 30، پلاک 85
مشاوره رایگان021-88681746

لیزر درمانی آسیب دیدگی در بدنسازی

لیزر درمانی آسیب دیدگی در بدنسازی، به ترمیم سریع ضایعات ورزشی و بازگشت فوری بدنساز به باشگاه کمک می کند. بدنسازی همواره با آسیب های مفصلی و عضلانی همراه است. انقباضات حداکثری موجب اعمال فشار سنگین به عضلات، تاندون ها و مفاصل ورزشکار بدنساز شده که در دراز مدت زمینه آسیب دیدگی ورزشکار را فراهم می آورد. اصولا هر ورزشی که جنبه حرفه ای پیدا می کند احتمال آسیب زدن به ورزشکار را در پی دارد. بدنسازانی که برای مسابقات زیبایی اندام، فیزیک نچرال و بیکینی آماده می شوند بسیار در معرض آسیب و درد عضلات و مفاصل هستند. فیزیوتراپی آرامش سعادت آباد بصورت تخصصی روی آسیب دیدگی های ورزش های قدرتی و بدنسازی خدمات درمانی ارائه میکند. در صورتیکه دچار آسیب دیدگی در بدنسازی و زیبایی اندام شده اید با شماره 88681746 تماس بگیرید و یا از طریق شماره 09354462653 در واتساپ مشاوره دریافت کنید. 

آسیب های بدنسازی

بدنسازی همچون هر رشته ورزشی دیگری با آسیب دیدگی همراه است. آشنایی هر چه بیشتر بدنساز با آناتومی بدنی و رعایت اصول اولیه آماده سازی پیش از تمرین و ریکاوری مناسب پس از ورزش به کاهش ریسک آسیب دیدگی های ناشی از بدنسازی بسیار کمک می کند.

با این حال در اثر تکرار زیاد تمرین ها و استفاده از وزنه های سنگین احتمال آسیب دیدگی های اسکلتی عضلانی وجود دارد. معمولا در ورزش های بدنسازی، کلیستنیکس، بیکینی، تی آر ایکس، پل دنس، اریال یوگا و... ورزشکار ممکن است به دلیل فشارهای مکرر به عضلات دچار تریگر پوینت های عضلانی شود. تریگر پوینت به نقاط سفت و برجسته ای اطلاق میشود که در بافت عضلانی ایجاد شده یکی از رایج ترین دلایل درد بدن در ورزشکاران بدنسازی، کلیستنیکس، بیکینی، تی آر ایکس، پل دنس، اریال یوگا است.

در فیلم فیزیوتراپی زیر درمان آسیب دیدگی بانوی بدنساز را ببینید که برای درمان آسیب بدنسازی به مرکز فیزیوتراپی آرامش در سعادت آباد مراجعه کردند و درمان شدند:

انواع آسیب های بدنسازی

آسیب های زیادی ممکن است در اثر حرکات بدنسازی ایجاد شود. از سورنس گرفته تا کشیدگی عضلات مختلف، اسپرین و استرین، پیچ خوردگی، رگ به رگ شدن، آسیبهای مفصلی، پارگی تاندون، پارگی رباط، پارگی عضلات، بیرون زدگی دیسک بین مهره ای، تریگر پوینت و بسیاری دیگر از آسیب ها در کمین بدنساز است. سالانه ورزشکارانی به مرکز فیزیوتراپی آرامش در سعادت آباد مراجعه میکنند که به دلیل شدت آسیب های بدنی ناشی از ورزش قادر به ادامه ورزش خود نیستند، بدنسازی و زیبایی اندام ورزش کلیستنیکس، آماده شدن برای مسابقات بیکینی، ورزش تی آر ایکس و پل دنس و ورزش اریال یوگا از جمله ورزش هایی هستند که می توانند با وارد آوردن آسیب به ورزشکار او را از ادامه ورزش باز دارند.

بنابراین توصیه ما در کلینیک فیزیوتراپی آرامش در سعادت آباد این است که در مراحل ابتدایی آسیب دیدگی در ورزش برای درمان مراجعه کنید تا جلوی پیشرفت و کهنه شدن آسیب های ورزشی تان گرفته شود.

فواید لیزر برای ورزشکاران

یکی از مناسب ترین گزینه های درمانی برای آسیب های ورزشی و بدنسازی لیزر درمانی با امواج قدرتمند لیزر پرتوان فیزیوتراپی ورزشی است. لیزر پرتوان به سادگی توان نفوذ به لایه های عمقی عضلات، تاندون ها، رباط ها، مفاصل، عروق و اعصاب بدن بدنساز را دارد. این موج قدرتمند با تحریک پروسه های ترمیم و بازسازی، موجب درمان سریع انواع آسیب دیدگی های بدنسازی، کلیستنیکس، بیکینی، تی آر ایکس، پل دنس، اریال یوگا می شود.

لیزر قادر است در بخش میتوکندری سلول های سازنده بافت آسیب دیده نفوذ کند و با فعال کردن فعل و انفعالات خاص میزان تولید ATP را در سلول افزایش دهد. افزایش ATP تولیدی متابولیسم را افزایش داده و صدمات بدنسازی با سرعت ترمیم می شوند.

ليزر پرتوان نقش مهمي در ترميم آسيب هاي مفصلي عضلاني دارد

همچنین لیزر درمانی موجب شکل گیری شبکه عروقی جدید یا وسکولاریزاسیون شده که خود میزان اکسیژن رسانی را به شدت افزایش می دهد. با افزایش گردش خون و اکسیژن مواد تازه برای مرمت بافت به ناحیه آسیب دیده سرازیر شده و لذا روند بازسازی تسریع می گردد. در کلینیک فیزیوتراپی آرامش در سعادت آباد، دکتر صادق زراعتکار با روش لیزر درمانی با لیزر پرتوان انواع آسیب دیدگی های بدنسازی را درمان می کند.