آدرس فیزیوتراپیبلوار سعادت آباد، بالاتر از چهارراه مسجد، خیابان 30، پلاک 85
مشاوره رایگان021-88681746

فیزیوتراپی آسیب‌های بدنسازی و ورزشی

هر ورزشی که جنبه حرفه ای پیدا می کند احتمال آسیب زدن به ورزشکار را در پی دارد. بدنسازانی که برای مسابقات زیبایی اندام و بیکینی آماده می شوند بسیار در معرض آسیب و درد عضلات و مفاصل هستند. فیزیوتراپی آرامش سعادت آباد بصورت تخصصی روی آسیب دیدگی های ورزش های قدرتی و بدنسازی خدمات درمانی ارائه میکند. در صورتیکه دچار آسیب دیدگی در بدنسازی و زیبایی اندام شده اید با شماره 88681746 تماس بگیرید و یا از طریق شماره 09354462653 در واتساپ مشاوره دریافت کنید. 

درمان آسیب بدنسازی

بدنسازی همچون هر رشته ورزشی دیگری با آسیب دیدگی همراه است. آشنایی هر چه بیشتر بدنساز با آناتومی بدن و رعایت اصول اولیه آماده سازی پیش از تمرین و ریکاوری مناسب پس از ورزش به کاهش ریسک آسیب دیدگی ناشی از بدنسازی کمک می کند.

با این حال در اثر تکرار زیاد تمرین و استفاده از وزنه سنگین احتمال آسیب دیدگی اسکلتی عضلانی وجود دارد. معمولا در ورزش بدنسازی، کلیستنیکس، بیکینی، تی آر ایکس، پل دنس، اریال یوگا و... ورزشکار ممکن است به دلیل فشار مکرر به عضلات دچار تریگر پوینت عضلانی شود. تریگر پوینت به نقاط سفت و برجسته ای اطلاق میشود که در بافت عضلانی ایجاد شده و یکی از رایج ترین دلایل درد بدن در ورزشکاران بدنسازی، کلیستنیکس، بیکینی، تی آر ایکس، پل دنس، اریال یوگا است.

در فیلم فیزیوتراپی زیر درمان آسیب دیدگی بانوی بدنساز را ببینید که برای درمان آسیب بدنسازی به مرکز فیزیوتراپی آرامش در سعادت آباد مراجعه کردند و درمان شدند

انواع آسیب بدنسازی

آسیب ورزشی در بدنسازی طیف وسیعی از مشکلات مفصلی عضلانی را در برمیگیرد. از سورنس عضلانی گرفته تا کشیدگی عضلات مختلف، اسپرین و استرین، پیچ خوردگی، رگ به رگ شدن، آسیب مفصلی، پارگی تاندون، پارگی رباط، پارگی عضلات، بیرون زدگی دیسک بین مهره ای، تریگر پوینت و بسیاری دیگر از آسیب ها در کمین بدنساز است. سالانه ورزشکارانی به مرکز فیزیوتراپی آرامش در سعادت آباد مراجعه میکنند که به دلیل شدت آسیب بدنی ناشی از ورزش قادر به ادامه ورزش خود نیستند، بدنسازی و زیبایی اندام، ورزش کلیستنیکس، آماده شدن برای مسابقات بیکینی، ورزش تی آر ایکس و پل دنس و ورزش اریال یوگا از جمله ورزش هایی است که می تواند با وارد آوردن آسیب به ورزشکار او را از ادامه ورزش باز دارد. بنابراین توصیه ما در کلینیک فیزیوتراپی آرامش سعادت آباد این است که در مراحل ابتدایی آسیب دیدگی در ورزش برای درمان مراجعه کنید تا جلوی پیشرفت و کهنه شدن آسیب ورزشی تان گرفته شود.

درای نیدلینگ آسیب بدنسازی

فیزیوتراپی آسیب بدنسازی

فیزیوتراپی درمان اصلی آسیب بدنسازی است. انواع درمان تخصصی آسیب ورزشی بویژه آسیب بدنسازی در مرکز فیزیوتراپی آرامش سعادت آباد انجام میشود. یکی از مناسب ترین گزینه های درمان آسیب ورزشی و بدنسازی لیزر درمانی با امواج قدرتمند لیزر پرتوان فیزیوتراپی ورزشی است. لیزر پرتوان به سادگی توان نفوذ به لایه های عمقی عضلات، تاندون، رباط، مفاصل، عروق و اعصاب بدن بدنساز را دارد. این موج قدرتمند با تحریک پروسه ترمیم و بازسازی، موجب درمان سریع انواع آسیب دیدگی بدنسازی، کلیستنیکس، بیکینی، تی آر ایکس، پل دنس، اریال یوگا می شود. لیزر قادر است در بخش میتوکندری سلول سازنده بافت آسیب دیده نفوذ کند و با فعال کردن فعل و انفعالات خاص میزان تولید ATP را در سلول افزایش دهد. افزایش ATP تولیدی متابولیسم را افزایش داده و صدمات بدنسازی با سرعت ترمیم می شوند. همچنین لیزر درمانی موجب شکل گیری شبکه عروقی جدید یا وسکولاریزاسیون شده که خود میزان اکسیژن رسانی را به شدت افزایش می دهد. با افزایش گردش خون و اکسیژن مواد تازه برای مرمت بافت به ناحیه آسیب دیده سرازیر شده و لذا روند بازسازی تسریع می گردد. 

درمان منوآل فیزیوتراپی بدنسازی

منوآل تراپی درمان کلیدی آسیب بدنسازی است. یک تصور غلط این است که ضعف موجب آسیب مفصلی عضلانی میشود و قدرت زیاد موجب درمان آن میشود. این استدلال همیشه درست نیست. در موارد بسیاری در مرکز فیزیوتراپی آرامش سعادت آباد مشاهده کردیم که اتفاقا بدنسازانی بدلیل قدرت بیش از اندازه دچار صدمه شده اند. نکته در اینجاست که قدرت بیش از حد عضلات توازن نیروها در مفصل را بهم میریزد. بویژه در ورزش بدنسازی که ورزشکار هدف زیبایی اندام و فیتنس را دنبال میکند، تمرکز روی عضلاتی است که نمای زیبایی به بدن میدهند و بسیاری از عضلاتی که نقشی در زیبایی بدن ندارند ضعیف باقی میمانند. همین مسئله با تغییر مکانیک مفصل موجب درد مفصلی عضلانی میشود، درد مفصل، کشیدگی تاندون، پارگی عضلات، تریگر پوینت، التهاب مفصل و بسیاری دیگر از آسیب های بدنسازی به همین دلیل ایجاد میشود. درمان دستی یا ماساژ فیزیوتراپی از مناسبترین درمانهایی است که بصورت تخصصی در مرکز فیزیوتراپی آرامش سعادت آباد برای اصلاح مکانیکی بافت بدنسازان انجام میشود.

منوآل تراپی آسیب بدنسازی

گرستون تراپی بدنسازی

فواید گرستون تراپی بدن بصورت خلاصه شامل کاهش زمان درمان، بهبودی سریعتر، کاهش نیاز به داروهای ضد التهابی. رفع بیماری های مزمن است. گرستون بافت اسکار که همان چسبندگی فاشیاست را از بین میبرد و نقاط ماشه ای تریگر پویت را درمان میکند. بنابراین موجب افزایش دامنه حرکتی مفاصل شده و روند بهبودی را تسهیل و تسریع میکند. این شیوه درمانی در مرکز فیزیوتراپی آرامش سعادت آباد بصورت تخصصی انجام میشود و بویژه در آسیب بدنسازی و زیبایی اندام بسیار موثر است.

تکارتراپی در بدنسازی

تکارتراپی شیوه نوین درمان فیزیوتراپی است. امواج رادیوفرکانس که قابلیت عبور قدرمتند از سد پوست و لایه های زیرین آن دارند خود را به عمق بافت صدمه دیده رسانده و آسیبهای عمقی را نیز درمان میکنند. نکته بسیار جالب در مورد امواج RF (یا همان رادیوفرکانس) این است که علاوه بر قدرت درمانی بالای این امواج، اثرات زیبایی فوق العاده ای نیز دارد. فرم دهی یا پیکرتراشی، لیفت پوست، افزایش قوام پوست، جلوگیری از سلولیت، درمان سلولیت، وایتنینگ نواحی تناسلی و افزایش قوام آن، لاغری موضعی، از بین بردن خطوط و چین و چروک افتاده روی پوست و... همگی از اثرات امواج آر اف است. در مرکز فیزیوتراپی آرامش سعادت آباد برای کمک به فرم دهی بهتر بدن ورزشکاران زیبایی اندام RF انجام میشود.