٨٨٦٨١٧٤٦-٨٨٦٨٠٩٣٨

ContactUs@Physioaramesh.ir

درای نیدلینگ

درمان دردهای سوزشی بین دو کتف با درای نیدلینگ

19 سپتامبر, 2017 - فیزیوتراپیست صادق زراعتکار - در دسته درای نیدلینگ, روش های درمانی

بدون دیدگاه

درمان دردهای سوزشی بین دو کتف با درای نیدلینگ

دردهای سوزشی پشت بدن و بین کتف ها از رایجترین دردهایی است که اغلب افراد جامعه آن را تجربه کرده اند. ویژگی این دردها بروز آن در سنین پایین تر و جوانتر است. تغییر روز افزون سبک زندگی و استفاده های طولانی از لپ تاپ، تبلت و موبایل، حفظ وضعیتهای ثابت برای بازیهای رایانه ای، درس خواندن و مطالعه کتاب بمدت طولانی و… از جمله دلایل رایج دردهای سوزشی پشت بدن و بین کتف هاست. این درد در بین افرادیکه مشاغل نشسته و کم تحرکی دارند هم بسیار رایج است. کارمندان، باجه داران بانک ها، دندانپزشکان، نویسندگان و تایپیست ها از جمله افراد در معرض آسیب هستند.

علل درد سوزشی پشت کتف

عوامل بسیاری میتواند منجر به ایجاد درد سوزشی در بخش پشتی بدن و بین کتف ها بشود. از رایجترین عوامل ایجاد درد سوزشی، صرف زمان زیاد برای انجام کارهای روزمره در حالت نشستن است. مثلا کارمندی که ناچار است برای انجام کار مدتها بر روی صندلی بنشیند. یا کارمند بانک که بمدت زیاد باید در وضعیت نشسته پاسخگوی مراجعین باشد. دندانپزشکی که باید بیماران را در حالت نشسته ویزیت کرده و زمان زیادی را در وضعیت کم تحرک بگذراند. نویسنده و تایپیستی که باید برای نوشتن سر را خم کند. نوازنده سازهایی همچون پیانو، سنتور، قانون و… که باید برای نواختن به جلو خم شده و مدتها در این وضعیت به تمرین بپردازند هم در معرض دردهای سوزشی بین دو کتف هستند. بسیاری از نوازنده های این سازها بدلیل قرارگیری در حالت یاد شده، راستای قوس مهره ای مناسبی ندارند و اغلب دچار افزایش قوز پشتی هستند.  

جدای از فشارهای شغلی، خم شدن نامناسب برای انجام امور روزمره، و چرخش ناگهانی موجب اعمال فشار غیر عادی به ناحیه پشت و کتف ها میشود و میتواند زمینه ساز درد و آسیب در این نواحی بشود. افرادیکه عادت به حمل کوله پشتی دارند بویژه اگر لوازم غیر ضروری و سنگین را با آن حمل میکنند هم باید منتظر دردهای ناخواسته پشت و بین کتف باشند.

وضعیت بدنی نادرست مثل افزایش قوز پشتی، قوس غیر طبیعی مهره های گردنی، جلوتر بودن سر نسبت به تنه، شانه های گرد شده و به جلو آمده، نشستن زیاد پشت رایانه و ورزشهای سنگین و طولانی هم از جمله دلایل بروز دردهای سوزشی پشت است.

درمان دردهای سوزشی پشت کتف:

فیزیوتراپی درمان اصلی دردهای سوزشی پشت است. وجود این دردها در اثر درهم تنیدگی فیبرهای عضلات پشت کتف بنام عضلات رومبوئید ایجاد میشود و تنها راه درمان این درهم تنیدگی ها فیزیوتراپی است. در کلینیک فیزیوتراپی آرامش سعادت آباد با بکارگیری امواج پرتوان لیزر بر روی این فیبرها، آسیبهای وارده را درمان کرده و سرعت ترمیم را افزایش میدهیم. امواج اولتراسوند با افزایش انعطاف پذیری فیبرها در آزاد شدن رشته های گرفتار نقش مهمی دارند.

درمانهای دستی موجب آزاد شدن الیاف کلاف مانند عضلات شده و انعطاف را افزایش میدهند و از سوی دیگر در جهت دهی به فیبرهای تازه موثر هستند. گردش خون و مایعات ناحیه را بهبود بخشیده و بستر مناسبی برای عملکرد طبیعی بافت بوجود می آورند.

استفاده از طب سوزنی درای نیدلینگ به خوبی بر روی دردهای سوزشی پشت و بین کتف موثر است. در این روش فیبرهای گرفتار را با استفاده از سوزنهای ظریف و یکبار مصرف و استریل تحریک میکنیم. درای نیدلینگ بصورت تخصصی در کلینیک فیزیوتراپی آرامش سعادت آباد انجام میشود. به ویدیوی زیر که برای درمان سفتی ها و سوزش پشت و کتف است توجه بفرمایید.

 

فیزیوتراپیست صادق زراعتکار

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *