٨٨٦٨١٧٤٦-٨٨٦٨٠٩٣٨

ContactUs@Physioaramesh.ir

فیزیوتراپی زانو با دستگاه

فیزیوتراپی زانو با دستگاه

۲۵ مهر, ۱۳۹۷ - فیزیوتراپیست صادق زراعتکار - در دسته مفصل زانو

بدون دیدگاه

فیزیوتراپی زانو با دستگاه های متنوعی در کلینیک فیزیوتراپی آرامش در سعادت آباد و زیر نظر فیزیوتراپیست صادق زراعتکار انجام میشود. در اینجا قصد داریم تا در این باره توضیحات بیشتری بدهیم.

فیزیوتراپی زانو با دستگاه تنس

تنس نام آشناترین دستگاه فیزیوتراپی است. در حقیقت تنس یکی از ده ها جریانی است که در کلینیک فیزیوتراپی برای غلبه بر درد استفاده میشود. در این شیوه فیزیوتراپیست با ارزیابی بیمار تنظیمات مربوطه همچون نوع تنس، فرکانس، پالس دیوریشن و سایر مولفه های جریان را انتخاب نموده تا مناسبترین جریان تحریکی وارد بدن بیمار شود.

فیزیوتراپی با دستگاه فارادیک

فارادیک یکی دیگر از جریانهای الکتریکی فیزیوتراپی است که برای افزایش قدرت عضلات پیرامون مفصل بصورت انتخابی است. این جریان فعالیت انقباضی عضلات را افزایش میدهد و آنها را تقویت میکند. در مفصل زانو هر اندازه قدرت عضلات ویژه ای بیشتر باشد، محافظت بهتری از مفصل به عمل آورده و لذا شانس تخریب و فرسایش مفصل کمتر میشود.

فیزیوتراپی با دستگاه راشن

راشن یکی از جریانهایی است که حداکثر عملکرد عضلات را تحریک میکند. این جریان با فرکانس بسیار بالا میتواند تحریک فوق العاده ای به عضلات وارد کرده و آنها را وادار به فعالیت حداکثری کند. این جریان در بسیاری از ورزشکاران نیز سودمند و اثرگذار است و موجب افزایش قدرت حداکثری ماهیچه ها میشود.

فیزیوتراپی با دستگاه اینترفرنشیال

اینترفرنشیال، جریان پرفرکانسی است که عمق نفوذ زیادی دارد. این جریان از ترکیب دو جریان حاصل میشود که در مرکز خود جریان سومی برای اثرگذاری روی بدن ایجاد میکند. در فیزیوتراپی برای مشکلات مفصلی که عمقی تر هستند از جریان اینترفرنشیال استفاده فراوانی میکنیم.

فیزیوتراپی با امواج مادون قرمز

مادون قرمز طول موجی بلندتر از نور قرمز دارد. این موج با اتساع عروقی، خونرسانی منطقه را افزایش میدهد. مادون قرمز همچنین موجب افزایش قابلیت هدایت اعصاب حسی میشود. اسپاسم عضلانی را کم کرده و روند ترمیم را تسریع میکند.

فیزیوتراپی با دستگاه اولتراسوند

موج اولتراسوند، موجی صوتی با فرکانسی بالاتر از آستانه شنوایی است. در فیزیوتراپی فرکانس این موج در حدود ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ هرتز است. از این موج برای کاهش التهاب، ورم مفصلی، افزایش نفوذپذیری غشای سلولی، افزایش سرعت کلاژن سازی، بهبود خاصیت کشسانی و تسریع روند ترمیم آسیب های مفصلی استفاده میکنیم.

فیزیوتراپی با دستگاه زانو با لیزر

لیزر پرتوان قدرت نفوذ زیادی در بافت بدن دارد و لذا قدرت زیادی در بازسازی و ترمیم مفاصل بدن دارد. لیزر پرتوان اجزای سلولی را تحریک کرده تا با فعالیت بیشتر و افزایش متابولیسم، انرژی بیشتری تولید کنند تا پروسه بازسازی سریعتر انجام شود.

فیزیوتراپی زانو با ورزش

ورزش از موثرترین راههای تقویت مفاصل و عضلات بدن است. تمرین درمانی صحیح میتواند نیروهای وارده بر مفصل را به نحوی اصلاح نماید تا کمترین فشار را متحمل شود.

راه درمان زانو درد در فیزیوتراپی آرامش در سعادت آباد بسیار متنوع است، ما ابتدا علت درد زانو را بررسی میکنیم، و برای انواع زانو درد برنامه ریزی درمانی انجام میدهیم. تمامی روش های توضیح داده شده در بالا به همراه سایر روشهای اختصاصی را برای درمان به کار میگیریم.

فیزیوتراپیست صادق زراعتکار

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *