آدرس کلینیکسعادت آباد، تقاطع بلوار دریا و پاکنژاد، پ 193 ط 5 واحد 12
شماره تماس021-88681746

درمان قطعی فلج بلز با لیزر

درمان قطعی فلج بلز با لیزر و فیزیوتراپی صورت امکان پذیر است. لیزر یکی از مهمترین روشهایی است که در فیزیوتراپی آرامش در سعادت آباد برای درمان فلج بل استفاده میشود.  فلج بل یکی از سرسخت ترین بیماری هایی است که ممکن است در ناحیه صورت بیمار بروز کند.

اصلی ترین مشکلی که برای بیمار پس از ابتلا به فلج بل ایجاد میشود، از بین رفتن حالت طبیعی چهره است که به لحاظ روحی شدیدا بیمار را آزار میدهد. در زیر تصویر بهبودی یکی از بیماران مراجعه کننده به کلینیک فیزیوتراپی آرامش را مشاهده میکنید. برای دیدن تصاویر پیشرفت بیماران مبتلا به فلج بلز به پیج اینستاگرام ما مراجعه کنید، روی آیدی مقابل کلیک کنید. [email protected]

درمان فلج صورت

در کلینیک فیزیوتراپی آرامش در سعادت آباد تخصصی ترین روش درمان فلج صورت انجام میشود. مبتلایان به فلج بلز با دلایل مختلف و با شرایط کاملا متفاوت برای درمان مراجعه میکنند. بسته به میزان درگیری عضلات صورت، میزان غیر قرینگی و مدت زمانی که از شروع فلج بلز گذشته است، روش های درمانی مختلفی را برای بیمار بکار میگیریم.

بیماری که تصویرش را در زیر میبینید، پس از یک ماه از ابتلا به فلج بلز به کلینیک فیزیوتراپی صورت مراجعه کرد، بیشتر حرکات صورت دچار اختلال و غیر قرینگی شده بود که با طی ده جلسه فیزیوتراپی بهبود خوبی را شاهد بودیم.

در این بیماری که عصب هفتم مغزی به دلایلی همچون عفونت، التهاب، ضربه و… دچار نقص میشود حرکات صورت بیمار دچار اختلال شده و ممکن است تا اندازه زیادی از دست برود.

مشکلات فلج بلز

با ابتلا به فلج بلز بیمار نمیتواند ابروی سمت درگیر خود را بالا ببرد، اخم نمیکند، چشمش به درستی بسته نمیشود و دچار خشکی چشم میشود، اشکریزی غیر ارادی دارد، حرکت لب سمت مبتلا در حالات مختلف مانند لبخند زدن، غنچه کردن و فوت کردن انجام نمیشود و ممکن است در حین خوردن، ناخواسته غذا از کناره لب بیرون بریزد.

فلج بل مسری است
فلج بل مسری است

گاهی در حس های مختلف صورت اختلال ایجاد میشود. ممکن است بیمار طعم برخی از مزه ها را به درستی تشخیص ندهد و یا در نواحی خاصی از صورت احساس درد، گرفتگی، خشکی و تیر کشیدگی حس کند.


درمان فلج صورت با لیزر

تمامی مشکلات یاد شده موجب اختلال در ظاهر صورت بیمار میشود. بسیاری از بیماران مبتلا به فلج عصب هفتم از جمع کناره میگیرند. کمتر درمحیط کار حاضر میشوند، تنهایی را ترجیح میدهند و لذا به مشکلات ثانویه ناخواسته ای دچار میشوند. بیشتر مبتلایان به فلج بلزشرایط روحی مناسبی ندارند و هر میزان بازگشت حرکات صورت به تعویق بیفتد احتمال بدتر شدن این حالات وجود دارد.

بنابراین راه اندازی هرچه سریعتر این بیماران علاوه بر اصلاح ظاهر بیمار موجب پیشگیری از عوارض روحی ثانویه آن میشود. بیماری که سریعتر برای درمان مراجعه میکند، بدلیل شرایط روحی مناسب تر همکاری بهتری دارد و تلاش بیشتری برای کسب حرکات از دست رفته صورت دارد.

لیزر پرتوان فیزیوتراپی با تحریک فوق العاده عصب صدمه دیده موجب درمان سریع فلج نیمه صورت میشود.

عوارض فلج بلز
عوارض فلج بلز

لیزر قادر است فعالیت سلولی را افزایش داده و با تکثیر سلولی عصب را ترمیم کند. لیزر در درون سلول پروسه هایی از جمله ساختن ATP را افزایش میدهد و لذا فرآیند ترمیم و بازسازی عصب هفتم با سریعترین حد ممکن پیش میرود. لیزر همچنین متابولیسم سلولی را افزایش میدهد که تاثیر بسزایی در روند بازسازی صدمات بافتی دارد. لیزردرمانی سطح انرژی درون سلولی را افزایش میدهد بنابراین با تامین انرژی عملکرد سلول ها نیز بهتر میشود که شرایط را برای بازگردانی انقباض عضلات صورت مهیا میکند.

فیزیوتراپی فلج بلز با تکارتراپی

تکارتراپی از دیگر روشهای درمانی در ترمیم عصب صورت است. در این شیوه امواج رادیوفرکانس جریان خون را به عصب هفتم صورت افزایش میدهد. این عمل از طریق افزایش قطر مویرگی و همچنین ساخته شدن مویرگهای خونی جدید صورت میگیرد.

فلج بل مادرزادی
فلج بل مادرزادی

یکی دیگر از اثرات انحصاری RF، بر روی نیمه مبتلای صورت حفظ و نگهداری بافت میوفاشیای صورت است. بلافاصله پس از ابتلای بیماربه فلج بل تغییراتی در ساختار بافت میوفاشیای صورت اتفاق می افتد که منجر به غیرعادی شدن حالت صورت در نیمه مبتلا میشود. تکار با اثرات قدرتمند خود به خوبی مانع از ایجاد این تغییرات ناخواسته شده و فرم صورت بیمار را در حالت طبیعی نگاه میدارد.

در فیزیوتراپی صورت آرامش، دکتر صادق زراعتکاربا بکارگیری از روشهای یاد شده در کنار بسیاری دیگر از روشهای درمانی دیگرکاملترین درمان فلج بل را انجام میدهد.  

Comments

comments